



Reise til Piafs Paris
Velkommen til en innholdsrik reise til Piafs Paris. Gå i legendariske Edith Piafs fotspor med guide, sang og historier. Utflukt til Versailles-slottet, og to av Norges beste Piaf-tolkere som underholder i tre dager.
Paris kan oppleves på så mange måter. På denne turen skal du bli bedre kjent med Edith Giovanna Gassion, bedre kjent som Edith Piaf, eller Spurven som hun også ble kalt.
Hun ble født i fattigdom, og hadde et tøffere liv enn de fleste. I år er det 60 år siden hun døde.
Som hennes søster sa: «Hennes liv var så trist at det nesten er for nydelig til å være sant».
Hun la verden for sine føtter, men det var i Paris alt begynte for over 100 år siden. Det blir rusleturer i Piaf sitt nærmiljø i Rue de Belleville, hvor du kan snuse inn atmosfæren fra intime kafeer hvor musikken var en del av hverdagen.
Med på turen er to av Norges fremste Piaf-tolkere: Pernille Heckmann og Bjørn Halstensen. De har turnert Norge rundt med Piaf-konserter i 15 år, og i juni i år skal de tilbake til Chat Noir i Oslo, der de først satte opp Piaf-cabaret i 2018. De har også turnert landet med Piaf i regi av Rikskonsertene. Heckmann formidler Spurvens liv med skjørhet og eleganse. Du får intimkonserter på Paris sine sjarmerende restauranter.
Det blir også besøk til det berømte slottet Versailles der Marie Antoinette og Ludvig den 14. levde sitt liv i gull og luksus mens folket i Paris sultet. Her møtes du av guide inne på slottet og får også tilgang til den store hagen der fontenene danser i vakkert musikkspill.
Siste dag blir det et hyggelig elvecruise før kursen settes mot flyplassen.
Dette blir en herlig reise til Piafs Paris med Temareiser Fredrikstad.
Pris pr. person 19 550,- som inkluderer:
- Fly Oslo – Paris tur/retur
- Fellestransport flyplass – hotell tur/retur
- Overnatting i dobbeltrom inkl frokost (F)
- Byvandring inkl guide og buss
- Buss og inngang til Versailles
- Båtcruise
- Tre middager og to lunsj
- Pernille Heckmann og Bjørn Halstensen
- Teknisk reiseleder
Depositum 3 000,- pr. person betales inn senest 10 dager etter påmelding
Tillegg for enkeltrom 2 595,-
Vi tar forbehold om prisendring pga. endrede flyskatter/oljetillegg og/eller valutakurs. Det tas forbehold om endring i rutetidene hos flyselskapet samt endring i program som følge av forhold som ligger utenfor arrangørens kontroll, f.eks. værforhold
- To av Norges beste Piaf-tolkere
- I Piafs fotspor med guide, sang og historier
- Tur til Versailles slottet
- Hyggelig båttur på Seinen


Pernille Heckmann og Bjørn Halstensen har siden 2009 turnert for Rikskonsertene med forestillingen "Jeg angrer ingenting - Piaf på norsk". I november 2018 gjestet de bl.a Chat Noir med sin kritikerroste forestilling, til stor glede for publikum.
-
Foto: Neirfy
-
Foto: Jerome Delaunay
-
Foto: Stockbym
Et hyggelig hotell som er innredet i den parisiske bohemske ånden, og ligger ved foten av Montmartre-høyden, noen få minutter fra Sacré-Cœur.