



Roma og Lazio
Roma er i seg selv et av verdens fineste reisemål, med verdenshistorie på hvert hushjørne, praktfull kunst i kirker og museer, og en matkultur uten like. Men Roma er også hovedstaden i en region der en rekke unike steder kan nås i løpet av en times busstur.
I april neste år kan du oppleve begge deler, når Temareiser Fredrikstad byr på en reise til Roma, med dagsturer til steder som har spilt en sentral rolle i den romerske historien.
Vi reiser sørover med buss til Italias kyst, der restene av oldtidsbyen Lavinium er målet. Den skal ha blitt grunnlagt av romernes mytiske stamfar, Aeneas, og vi får høre om denne fortiden og om den senere grunnleggelsen av Roma.
Vi skal også på dagstur til Ostia Antica, der vi får er et unikt innblikk i hvordan vanlige romere bodde og levde i antikken. Og vi skal på utflukt til byen Tivoli, der vi blant annet besøker Hadrians villa – et av de største og viktigste monumenter over romersk keisertid.
Men det blir også rikelig tid til å oppleve historie, kultur og gastronomi i Roma, der vi bor på flotte og tradisjonsrike Hotel Santa Chiara – noen få skritt fra Pantheon – under hele turen.
Klassikere som Forum Romanum, Palatin-høyden og Colosseum står på programmet. Det gjør også et besøk i Vatikanet, der vår reiseleder har sitt virke som korrespondent
Sett av siste del av april neste år til en drømmereise til Roma og Lazio, der vi sammen med vår erfarne Roma-kjenner Arnt Stefansen skal nyte og oppleve historie, skjønnhet og gode måltider i fem dager til ende.
Hva med en reise til den evige stad - bli med oss og møt våren i Roma!
Pris pr person kr 28 950 som inkluderer:
- Fly Oslo - Roma t/r med Norwegian
- Flyskatt
- Transport ifølge program
- Overnatting i dobbeltrom inkl. frokost
- Byvandringer og utflukter ifølge program
- Måltider inkl. drikke ifølge program (F-frokost, L-lunsj, M-middag)
- Reiseleder Arnt Stefansen
Tillegg for enkeltrom kr 2 950 pr person
Det vil bli gitt tilbud om felles bespisning på dager hvor det ikke er inkludert.
Hotellskatt €6 pr natt må betales av hver enkelt direkte til hotellet ved utsjekk.
Depositum 4 000,- pr. person vil bli fakturert etter at vi har mottatt påmelding.
Husk reise- og avbestillingsforsikring – kontakt ditt forsikringsselskap!
Vi tar forbehold om prisendring pga. endrede flyskatter/oljetillegg og/eller valutakurs.
Det tas forbehold om endring i rutetidene hos flyselskapet samt endring i program som følge av forhold som ligger utenfor arrangørens kontroll, f.eks. værforhold.
- Historiske Roma
- Hadrians Villa
- Peterskirken
- Lavinium og Ostia Antica
Arnt Stefansen er statsviter, forfatter og journalist. Utenriksmedarbeider for NRK i 40 år. Har ledet mer enn 60 gruppeturer for Temareiser Fredrikstad.
-
Foto: Givaga -
Foto: Xantana -
Foto: TomasSereda
-
Foto: Vladislav Zolotov -
Foto: Jenifoto
Hotellets beliggenhet er ideell for å utforske de fantastiske severdighetene i Roma. Det ligger i nærheten av noen av byens mest kjente attraksjoner, som Pantheon, Piazza Navona og Campo de' Fiori. Uansett om man besøker Roma for kultur, mat eller shopping, er hotellet en ideell base for å utforske den evige stadens magi og sjarm.
