

Kultur-reise til Roma
Bli med Temareiser Fredrikstad på en uforglemmelig kultur-reise til Roma!
Roma er en by fylt med historie, kunst og minner som har formet en av Norges største forfattere, Sigrid Undset. Bli guidet av Kristin Brandtsegg Johansen, en ekspert på Undsets liv og verk, og opplev Roma gjennom hennes øyne.
I denne episke byen fant Sigrid Undset alt hun lengtet etter: et sted hvor hun kunne skrive, utforske, og til og med være ung og spontan. Du vil få muligheten til å gå i hennes fotspor og besøke de samme kirker, klostre og historiske steder som inspirerte hennes verk. Fra de vakre romanske kirkene til de skjulte perlene av Romas historiske bygninger, hver gate og hvert monument forteller en del av hennes historie.
Roma var ikke bare en by for Undset – det var en oase av inspirasjon. Hun oppdaget sin religiøse side og fant sporene etter sin far, arkeologen Ingvald Undset, som forsket på ruinene i byen. Her ble hun berørt av troen, og i de hellige rommene fant hun både sin indre ro og sitt litterære uttrykk. Hør om hennes møter med store skikkelser som Caterina av Siena og den hellige Birgitta, som satte sine spor i hennes forfatterskap.
Som Sigrid Undset selv skrev til en venninne: «Kjære Karen, hvis du reiser til utlandet, så ta en trip til Rom, bare for at drikke af denne ugudelig deilige vinen her.» Føl den samme gleden over å oppdage Romas herlige atmosfære og historie, akkurat slik hun gjorde – fra den enestående vinen til de inspirerende ruinene.
Bli med på en reise tilbake i tid, der du utforsker både litteraturens og Romas sjel. Bestill plass på denne minneverdige turen i dag, og la Roma avsløre sin magi for deg – gjennom Sigrid Undsets øyne og Kristin Brandtsegg Johansens engasjerende historier!
Kristin Brandtsegg Johansen er idéhistoriker og forfatter.
Hun har blant annet skrevet om den unge Sigrid Undsets krangel med sin tids kvinnesakskvinner i boken Hvis kvinner ville være kvinner og en idéhistorisk reise på jakt etter Maria Magdalena i Maria Magdalena – disippelen Jesus elsket (Aschehoug 2014).
Hun er også redaktør for Sigrid Undset-selskapets tidsskift Gymnadenia. Hennes siste bok var Jeg har levd i dette landet i tusen år – En sommer med Sigrid Undset (2017).
Pris under utarbeidelse
Bli med på en meget interessant og spennende kultur-reise til Roma
Turen arrangeres i samarbeid med Sigrid Undset Selskapet.
Pris kommer:
- Fly Oslo - Roma t/r med Norwegian
- Flyskatt
- Transport ifølge program
- Overnatting i dobbeltrom inkl. frokost
- Byvandringer og utflukter ifølge program
- Måltider inkl. drikke ifølge program (F-frokost, L-lunsj, M-middag)
- Reiseleder Kristin Brandtsegg Johansen
- Teknisk reiseleder
Tillegg for enkeltrom
Rabatt for medlemmer av Sigrid Undset selskapet 500,-
Det vil bli gitt tilbud om felles bespisning på dager hvor det ikke er inkludert.
Hotellskatt må betales direkte til hotellet ved avreise.
Depositum 4000,- pr. person vil bli fakturert etter at vi har mottatt påmelding.
Husk reise- og avbestillingsforsikring – kontakt ditt forsikringsselskap!
Vi tar forbehold om prisendring pga. endrede flyskatter/oljetillegg og/eller valutakurs.
Det tas forbehold om endring i rutetidene hos flyselskapet samt endring i program som følge av forhold som ligger utenfor arrangørens kontroll, f.eks. værforhold.
- Gatelangs hvor Sigrid Undset først bodde
- Byvandringer
- Vakre kirker og klosteret Monte Cassino
- Spennende foredrag

Kristin Brandtsegg Johansen er idéhistoriker og forfatter, hun har blant annet skrevet om den unge Sigrid Undsets krangel med sin tid kvinnesakskvinner.
-
-
-
-
Foto: Vladislav Zolotov
Hotellets beliggenhet er ideell for å utforske de fantastiske severdighetene i Roma. Det ligger i nærheten av noen av byens mest kjente attraksjoner, som Pantheon, Piazza Navona og Campo de' Fiori. Uansett om man besøker Roma for kultur, mat eller shopping, er hotellet en ideell base for å utforske den evige stadens magi og sjarm.
Les mer om Hotel Albergo Santa Chiara